Jak urządzić mały pokój dziecięcy?

Dywan różowy dla dziewczynki

W ostatnim opublikowanym na naszym blogu artykule pisaliśmy o dywanie przypominającym boisko do piłki nożnej, jako idealnym modelu do chłopięcego pokoju. Tak, jak większość chłopców kocha football, tak większość kilkuletnich dziewczynek uwielbia wszystko, co różowe. Stąd też urządzając pokój córki niewątpliwie warto wprowadzić do niego akcenty w różnych odcieniach różu. Przepięknie będą prezentowały się różowe zasłony, ramki na zdjęcia, lampki i oczywiście dywany różowe. Bez względu na odcień różu – czy to pudrowy, czy intensywny, różowe dywany dla dziewczynki, jak żadne inne wprowadzą do wnętrza prawdziwie dziewczyński klimat.
Dywan bawełniany dla dzieci

Zobacz w sklepie: Tanie dywany dla dzieci

Dywan różowy? Dla dziewczynki w sam raz!

Nie ulega wątpliwości, że dywany różowe to modele wprost stworzone dla dziewczynek. Tym bardziej, że pośród nich znajdziemy egzemplarze w różnych odcieniach, poczynając od pudrowego, poprzez łososiowy i malinowy, kończąc na koralowym i neonowym. Różowe dywany dla dziewczynki mogą też zdobić rozmaite wzory. W zależności od wieku dziecka oraz stylistyki wnętrza wybierać możemy spośród dywanów różowych w paski mieniące się różnymi odcieniami różu, w kwiaty, geometryczne wzory, abstrakcyjne motywy czy też koniczynę marokańską. Warte uwagi są także jednolite różowe dywany. Dla dziewczynki w tym przypadku dobrym pomysłem jest zakup monochromatycznego dywanu shaggy.

Z jakiego materiału dywan różowy dla dziewczynki?

Planując zakup różowego dywanu do pokoju córki, z pewnością warto przemyśleć kwestię materiału. W pokojach dziecięcych egzamin zdają przede wszystkim modele z naturalnej wełny oraz te, utkane z syntetycznego akrylu. Jeśli nie istnieją ku temu żadne przeciwskazania, tzn. gdy dziecko nie ma alergii na kurz i roztocza, z pewnością warto pokusić się o jeden z modeli różowych dywanów dla dziewczynki. W przeciwnym razie, niezłą alternatywą są właśnie dywany akrylowe, które przede wszystkim zachwycają paletą dostępnych kolorów, a przy tym nie wywołują reakcji alergicznych. Poza tym, w dziecięcych pokojach sprawdzają się dywany bawełniane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *