Dywan shaggy – jak czyścić?

Nie sposób przejść obojętnie obok dywanu shaggy. Tego typu dywany przyciągają uwagę, sprawiają, że wnętrza zyskują stylowy, a zarazem bardzo przytulny charakter. Miękkie, grube, włochate pozytywnie wpływają na komfort, ocieplają pomieszczenia. W pokojach, w których na podłodze znajduje się dywan shaggy automatycznie czujemy się dobrze, jest nam wygodnie, miło, beztrosko. Niestety, jak w większości przypadków, o dwóch stronach medalu możemy mówić również w odniesieniu do dywanu shaggy. Jak czyścić dywany z długim włosem? Właśnie tu pojawia się pewien problem, ponieważ shaggy są dość wymagające pod względem pielęgnacji. Jeśli chcemy, by prezentowały się rzeczywiście dobrze należy czyścić je często i dokładnie.

Dywan shaggy – jak czyścić na co dzień?

Regularna pielęgnacja to bardzo istotny element jeśli chodzi o dywan shaggy. Jak czyścić zatem dywany z długim włosiem na co dzień i dlaczego jest to tak ważne? Biorąc pod uwagę to, że dywany shaggy posiadają wysokie, gęste, zazwyczaj puszyste runo, oczywistą rzeczą jest to, że kurz, piach, okruchy z jedzenia, a wraz z nimi niestety roztocza i bakterie osiadają na powierzchni dywanu, a co gorsze, z łatwością przedostają się głęboko między włókna. Najprostszym sposobem, by temu zapobiec jest częste, systematyczne odkurzanie. Po odkurzacz powinno się sięgać minimum dwa razy w tygodniu, a jeśli w naszym domu z jakichś powodów często się brudzi, nawet co drugi dzień. Co istotne, mniej więcej raz na miesiąc należy odkurzyć również spód dywanu. Jakie jeszcze zabiegi pielęgnacyjne warto stosować w przypadku dywanu shaggy? Jak czyścić wysokie runo? Bez wątpienia dywan shaggy warto raz na kilka tygodni porządnie wytrzepać.

Dywan shaggy – jak czyścić silne zabrudzenia i plamy?

Odkurzanie to swego rodzaju zabieg prewencyjny, który pozwala utrzymać w czystości dywan shaggy. Jak czyścić ewentualne plamy z napojów, jedzenia, błota, farby itp.? Przede wszystkim należy reagować szybko. Do mokrej jeszcze plamy często wystarczy przyłożyć ręcznik papierowy lub bawełniany – bardzo prawdopodobne, że po plamie nie zostanie nawet najmniejszy ślad. Natomiast w momencie, gdy dywan jest już naprawdę brudny i wymaga prania, warto spróbować tzw. prania na sucho (pisaliśmy o tej metodzie ostatnio) lub skorzystać z odkurzacza piorącego. Raz do roku lub rzadziej nie zaszkodzi również skorzystać z pralni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *