Jak ożywić wnętrze?

Od dłuższego już czasu minimalizm króluje we wnętrzach oraz utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych stylów, które inspirują nie tylko dekoratorów, ale również każdego, kto remontuje i urządza dom. Niewątpliwie domy, w których panuje prostota, jasne, stonowane kolory i geometryczne formy mają w sobie dużo uroku. Tym, co przykuwa uwagę, jest również ogólne wrażenie przestronności. Decydując się na styl minimalistyczny w aranżacji swojego domu, trzeba jednak zachować pewną ostrożność. Okazuje się bowiem, że w tym przypadku też można przesadzić. Efekt to surowe, smutne sypialnie, salony, jadalnie, kuchnie i łazienki pozbawione pozytywnej energii, koloru, życia. Dlatego warto się zastanowić jak ożywić wnętrze, tym samym nadając mu wyjątkowego charakteru.

Jak ożywić wnętrze?

Jak ożywić wnętrza? Sięgnij po tekstylia!

Każdy, komu zależy na utrzymaniu w domu minimalistycznego designu, a jednocześnie zastanawia się jak ożywić wnętrze, z pewnością powinien sięgnąć po tekstylia. Dzięki nim można przemycić do wnętrz energetyczne kolory i wzory, a tym samym nieco ocieplić, rozweselić mieszkanie. W zależności, od bazy, czyli koloru ścian, podłóg i mebli wybierać możemy spośród rozmaitych barw i odcieni. A jako, że w minimalistycznych wnętrzach zazwyczaj dominuje biel, szarości i czerń, pasują do nich praktycznie wszystkie kolory. Szczególnie dobrze sprawdzą się żółte, pomarańczowe, czerwone, pudrowo różowe, zielone czy też niebieskie zasłony w oknach, dekoracyjne poduchy oraz dywany. Co do wzorów, do tych najmodniejszych zaliczamy obecnie pasy, koniczynę marokańską, wzory geometryczne oraz motywy florystyczne. Na topie są zwłaszcza dywany i tekstylia, które zdobią duże, zielone liście np. palmy, monstery.

Jak ożywić wnętrze?

Jak ożywić wnętrza? Wykorzystaj rośliny!

Poszukując odpowiedzi na pytanie tytułowe, czyli: „Jak ożywić wnętrze?”, warto pochylić się nad roślinnością. Jednym słowem, pozwólmy, by zainspirowała nas natura – ona również okazuje się pomocna w aranżowaniu wnętrz. Intensywnie zielone kwiaty doniczkowe, a także sezonowo kwiaty cięte podobnie, jak kolorowe tekstylia i dywany ocieplą i rozweselą minimalistyczną stylistykę wnętrz. A jeśli z uwagą będziemy dobierać do nich donice i wazony, one również stanowić będą istotną dekorację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *