Jak prać dywan z długim włosem?

Pośród tych, którzy decydują się na zakup dywanów do domowych wnętrz, z pewnością nie brakuje miłośników dywanów shaggy. Potocznie nazywane włochaczami dywany z długim włosem są grube, miękkie, ciepłe, przyjemne w dotyku. Stąpanie po nich bosą stopą to czysta przyjemność, ponieważ wysokie runo zapewnia delikatny masaż. Wobec tego, faktycznie możemy tu mówić o funkcji terapeutycznej modeli shaggy. Jednocześnie musimy docenić walory estetyczne dywanów shaggy, które to pięknie prezentują się szczególnie w sypialniach i salonach. Niestety, poza licznymi zaletami, tego typu egzemplarze mają pewną wadę, a mianowicie są wymagające pod względem pielęgnacji. Sprawdźmy zatem, jak się z tym uporać, a przede wszystkim jak prać dywan z długim włosem?

Jak prać dywan z długim włosem i jak się do tego przygotować?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie tytułowe, czyli „Jak prać dywan z długim włosem?”, powinniśmy wiedzieć, jak pielęgnować taki egzemplarz na co dzień. Jako, że dywany shaggy mają długie, często puszyste włosie z łatwością osiadają w nich wszelkie zabrudzenia, począwszy od okruchów z jedzenia, poprzez piach przynoszony do domu z zewnątrz, kończąc na kurzu i roztoczach. W związku z tym, bardzo ważne jest częste, regularne odkurzanie, najlepiej co drugi dzień, a minimum dwa razy w tygodniu. Przed przystąpieniem do prania dywanu, również należy go dokładnie odkurzyć i to z dwóch stron, a także wytrzepać. W ten sposób pozbędziemy się okruchów, które znalazły się głęboko między włóknami. Dopiero, gdy wykonamy te czynności, możemy zastanawiać się nad tym, jak prać dywan z długim włosem.

Jak prać dywan z długim włosem? Sprawdzone sposoby

Jeśli na podłodze w naszej sypialni lub salonie znajduje się model shaggy, na czyszczenie którego właśnie nadeszła najwyższa pora, warto zastanowić się jak prać dywan z długim włosem, by czyszczenie było skuteczne, ale i bezpieczne. W tym przypadku niezwykle istotne, abyśmy postępowali delikatnie. Absolutnie niedopuszczalne jest agresywne szorowanie plam – w ten sposób tylko pogłębimy zanieczyszczenie, gdyż brud wniknie głębiej w strukturę włosia. Zdecydowanie warto zainwestować w specjalne środki do wywabiania plam z dywanów shaggy, a także w specjalny odkurzacz piorący. Prócz tego, nie zaszkodzi raz na jakiś czas oddać dywan z długim włosem do pralni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *