Jak urządzić mały pokój dziecięcy?

Dzieci, tak samo jak dorośli potrzebują własnej przestrzeni. W związku z tym, warto zadbać o to, by pociecha już od najmłodszych lat życia mała swój pokój, w którym nie tylko będzie się bawiła, ale również odpoczywała, a z czasem uczyła się. Nie bez znaczenia jest zatem to, w jaki sposób zaaranżujemy to pomieszczenie. Siłą rzeczy dziecięcy pokój będzie się wyróżniał na tle pozostałych pomieszczeń w domu, gdyż zapanuje tu charakterystyczny, dziecięcy klimat. Jednocześnie, w miarę możliwości musi on być praktyczny, funkcjonalny i komfortowy. W tym przypadku niewątpliwie nie pomaga fakt, że wnętrze to zazwyczaj nie należy do zbyt dużych. Dlatego tym razem, postaramy się podpowiedź jak urządzić mały pokój dziecięcy.

Jak urządzić mały pokój dziecięcy, by spełniał oczekiwania rodziców i ich pociechy?

Wszyscy, którym przyszło już zmierzyć się z aranżowaniem przestrzeni dla córki/syna, z pewnością nie raz zadawali sobie pytanie jak urządzić mały pokój dziecięcy. Maluchy marzą o tym, by było kolorowo, a całą przestrzeń wypełniały zabawki. Rodzicom z kolei zależy na miejscu do przechowywania ubrań, akcesoriów oraz zabawek – samochodzików, kolejek, klocków, misiów, lalek itp. W związku z tym, w niewielkim pokoju córki/syna z pewnością przyda się pojemna szafa. Dobrym pomysłem jest również zabudowa ściany szafkami, np. powyżej łóżka aż do sufitu. Dzięki temu nie tylko uporządkujemy wszystkie drobiazgi, ale i stworzymy nowoczesną stylistykę wnętrza.

Jak urządzić mały pokój dziecięcy?

Jak urządzić mały pokój dziecięcy? Na jakie dodatki postawić?

Do aranżowania przestrzeni dla dziecka niewątpliwie przydaje się pragmatyczne podejście. Nie możemy jednak zapominać o walorach czysto estetycznych, które to tworzą we wnętrzu wyjątkowy, dziecięcy klimat. Bez wątpienia bardzo ważna jest kolorystyka oraz typowo dziecięce wzory i motywy. Najłatwiej przemycić je z pomocą tekstyliów – zasłon w oknach, dekoracyjnych poduszek oraz dywanu. Ten ostatni odgrywa w tym przypadku ogromnie ważną rolę, bo jak wiadomo dzieci wprost uwielbiają spędzać całe dnie na zabawie na podłodze. A dywan, poza tym, że zdobi pokój, zapewnia też wygodę, komfort cieplny oraz wygłusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *