Jak urządzić mały salon?

Mówi się, że sercem każdego domu jest kuchnia. I rzeczywiście nie sposób się z tym kłócić. Podobnie jak z tym, że pomieszczeniem reprezentacyjnym jest salon. To do niego zapraszamy gości, to tu pijemy z rodziną kawę zagryzaną ciastem podczas świąt i dni wolnych czy też celebrujemy przy lampce wina urodziny, imieniny, rocznice ślubu. Natomiast wieczorami, gdy nie ma nikogo poza domownikami pozwalamy sobie na chwilę relaksu na kanapie oglądając ulubiony serial bądź film. W związku z tym, remontując i wyposażając mieszkanie, powinniśmy dobrze przemyśleć projekt salonu, który z jednej strony powinien robić świetne wrażenie, być gustownie zaaranżowany, z drugiej, po prostu komfortowy. Poprzeczka podnosi się w momencie, gdy musimy się pomieścić zaledwie na kilku metrach kwadratowych. Jak urządzić mały salon? Podpowiadamy!

Jak urządzić mały salon?

Jak urządzić mały salon, by optycznie go powiększyć?

Niezależnie od tego, czy to salon, jadalnia, kuchnia, łazienka czy sypialnia powinno zależeć nam na tym, by wnętrze było zarówno modne, jak i wygodne, funkcjonalne. Nie da się ukryć, że nieco trudniej jest zaaranżować niewielkie przestrzenie. Bo jak urządzić mały salon, by wciąż był stylowy i wygodny? Z pewnością szczególnie istotna jest w tym przypadku kolorystyka. W naprawdę ciasnych pokojach dziennych należy wystrzegać się jak ognia ciemnych, głębokich kolorów. Tym bardziej, jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wielu okien, przez co jest ono słabo doświetlone. Bezpiecznymi kolorami są: biały, écru, beżowy, szary, pudrowy róż, łososiowy, miętowy, oliwkowy, błękitny, żółty. Jasne kolory optycznie powiększą wnętrze, dzięki czemu będzie wydawało się bardziej przestrzenne niż w rzeczywistości.

Jak urządzić mały salon i na jakie meble i dodatki się zdecydować?

Skoro wiemy już, że kluczem do odpowiedniego zaaranżowania niewielkiego pokoju dziennego są jasne kolory, najwyższa pora przemyśleć kwestię mebli i dodatków. Te pierwsze powinny być lekkie, z naturalnego, jasnego drewna, natomiast sofy i fotele, poza tym, że wygodne dość zgrabne, by niepotrzebnie nie zajmować zbyt wiele miejsca. Na podłodze natomiast przyda się dość duży, jasny dywan, który również optycznie powiększy wnętrze. Tak samo zresztą, jak długie, sięgające podłogi białe zasłony w oknach. Zarówno dywan, jak i zasłony, a także poduchy dekoracyjne może zdobić delikatny, kwiatowy lub geometryczny motyw, bądź tak modna ostatnio koniczyna marokańska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *