Jak wyprać dywan domowym sposobem?

Dywany sprawiają, że wnętrza stają się przytulne. W tym względzie nie sposób porównywać je z żadnym innym elementem wyposażenia. Oczywiście, firany, zasłony, kwiaty, dekoracyjne poduchy czy też obrazy na ścianach to bardzo istotne ozdoby, które wypełniają pustkę oraz składają się na ostateczny charakter pomieszczeń. Jednak wciąż, żadne z nich nie jest w stanie tak ocieplić sypialni, salonu, jadalni, pokoju dziecięcego/młodzieżowego, jak dywan właśnie. Mimo to, wiele osób ze względów praktycznych w ogóle rezygnuje z dywanów. Konieczność czyszczenia zniechęca zwłaszcza alergików uczulonych na kurz i roztocza, a także tych, którzy dzielą dom z czworonożnymi przyjaciółmi. A szkoda, bo jak się dziś okazuje pielęgnacja dywanów to nic trudnego. Z nadzieją na przekonanie do dywanów wszystkich niezdecydowanych, podpowiadamy jak wyprać dywan domowym sposobem.

Jak wyprać dywan domowym sposobem, aby pozbyć się nawet silnych zabrudzeń?

Jeśli w naszym domu dość często się brudzi, a nam zależy, by panował w nim nienaganny porządek, z pewnością warto, abyśmy opanowali samodzielne czyszczenie dywanów. Zbyt często oddawanie dywanów do pralni, choć wygodne niestety może dość solidnie nadszarpnąć nasz budżet. A zatem, jak wyprać dywan domowym sposobem? W pierwszej kolejności dywan należy porządnie odkurzyć. Jeśli mamy taką możliwość, warto również go wytrzepać. Zanim sięgniemy po jakiekolwiek środki chemiczne, upewnijmy się, że są one odpowiednie do czyszczenia materiału, z jakiego został utkany nasz dywan. Dopiero wówczas możemy przystąpić do prania. W tym celu przygotujmy ciepłą wodę z płynem. Najpierw namoczmy plamy. Następnie roztwór rozprowadźmy przy pomocy szczotki po całym dywanie. Warto pamiętać, by nadmiar usuwać ręcznikiem. Niezłym pomysłem, o ile rzeczywiście często pierzemy dywany może okazać się zakup specjalnego odkurzacza do prania dywanów.

Jak wyprać dywan domowym sposobem metodą „na sucho”?

Z pewnością wiele osób, które poszukuje odpowiedzi na pytanie tytułowe naszego artykułu, czyli „Jak wyprać dywan domowym sposobem?” natknęło się w sieci na wzmianki o tzw. „praniu na sucho”. Jest to zdecydowanie najprostsza i zabierająca niewiele czasu metoda. Co więcej, nie ma potrzeby inwestowania w specjalne detergenty czy sprzęty. Wystarczy, że na całej powierzchni dywanu równomiernie rozsypujemy sodę oczyszczoną, którą należy pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie odkurzyć. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się zabrudzeń, ale i przykrych zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *